Kripto

Arcane Research, 2022 için kripto tahminlerini yayınladı!

Google News Abone Ol

Blockchain veri araştırma firması Arcane Research,  2022’ye girecek kripto pazarları için tahminlerini sundu.

Arcane’nin Salı günü yayınlanan “Haftalık Güncelleme” raporu, Bitcoin (BTC) ve Ether (ETH) üzerine odaklanıyor, ancak diğer büyük paraları, merkeziyetsiz finansı (DeFi), memecoin’leri, NFT’leri ve diğerlerini de konu alıyor. Arcane, raporda ele alınan her konuda 2022’de ne olacağına dair bir tahmin sundu.

Bitcoin, 2022’de S&P 500’den daha iyi performans gösterecek
Rapor, 2021 yılına kadar Bitcoin’in S&P 500 endeksinden daha iyi performans gösterdiğini belirtti. Bitcoin %73, S&P 500 bu yıl %28 arttı ve Arcane, Bitcoin’in gelecek yıl bu performansı sürdüreceğine inanıyor. Gösterge S&P 500 endeksi, Amerikan borsalarında işlem gören en büyük 500 şirketi içermektedir.

XRP ve Cardano ilk 10’dan düşecek
Arcane, bu yıl Binance Coin’deki (BNB) muazzam kazanımların Mayıs ayında yaklaşık %1600 ile zirveye ulaştığını ve yılı %1,344 artışla tamamladığını kaydetti. Buna ve Solana (SOL) ve Terra (LUNA) gibi altcoinlerin piyasa değerindeki büyümeye ve NFT çılgınlığına dayanarak, analistler XRP  ve Cardano (ADA) ilk 10 listesinden çıkacak diyor.

Alternatif katmanlar, ETH’den daha iyi performans göstermeye devam edecek
ETH, bu yıl %455 ila %73’lük bir kazançla BTC’den daha iyi performans gösterirken, diğer katman-bir blok zincirleri ETH’den daha iyi performans gösterdi. Birinci katman, bağımsız, temel katman blok zincirlerini ifade eder.

Geleneksel oyun şirketleri giderek daha fazla NFT ekleyecek
DappRadar’a göre, kriptoda bu yıl, NFT’lerin büyük satışları ve Splinterlands ve Alien Worlds gibi blok zincir oyunlarının günlük yaklaşık 526.000 aktif kullanıcısı var. Arcane, 2022’de geleneksel oyun markalarının NFT alanına dalacağını ve gelişen pazardan yararlanacağını tahmin ediyor.

Daha da fazla kripto şirketi halka açılacak ve birçoğunun değeri 5 milyar doların üzerinde olacak.
Bu yıl Coinbase 14 Nisan’da halka açıldı ve şu anda 72 milyar dolarlık bir piyasa değeri var. 2022 için planlanan en büyük beş kripto şirketi halka açık listelerinin tümü şu anda 1 milyar doların üzerinde değerde. Arcane, şu anda 9 milyar dolar değerinde olan kripto borsası Bullish gibi 5 milyar dolardan daha yüksek bir değere sahip başkaları olacağına inanıyor.

Bitcoin ETF’leri 2022’nin sonuna kadar 1 milyon BTC’den fazla tutacak
2021’de birkaç Bitcoin vadeli işlem borsa yatırım fonu (ETF) piyasaya sürüldü. Şu anda toplu olarak yaklaşık 846.309 BTC’ye sahipler ve Arcane, büyümenin yalnızca 2022’de devam edeceğini söyledi.

Hash oranı coğrafi olarak daha da dağılacak
Çin, Bitcoin madenciliğini yasakladığında, Bitcoin’in küresel hash oranı keskin bir şekilde düştü, ardından neredeyse aniden toparlandı. Şimdi hash hızında Amerika Birleşik Devletleri dünya lideri, onu Kazakistan ve Rusya takip ediyor. Arcane, madencilerin Latin Amerika gibi bölgelere daha da dağılacağına inanıyor.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir