Altcoin HaberleriEthereum HaberleriKriptoKripto Haberleri

Arbitrum ağı, donanım arızası nedeniyle küçük bir kesinti yaşıyor!

Google News Abone Ol

Ethereum Layer-2 ağı Arbitrum, bir donanım arızasının ardından beş aydan kısa bir süre içinde ikinci kesintisini yaşadı.

Offchain Labs platformu, Sequencer ile ilgili kesinti boyunca işlemlerin işlenmesini engelleyen bazı sorunlar yaşadığını bildirdi.

Pazartesi günü, Arbitrum kısa süreli kesintiye neyin neden olduğunu açıklayan bir yazı yayınladı. “Temel sorun, ana Sequencer düğümümüzdeki bir donanım hatasıydı.” diyerek, normalde kontrolü ele alacak olan yedek Sequencer’ın da devam eden bir yazılım güncellemesi nedeniyle başarısız olduğunu ekledi.

Ağ, kendi Sequencer sorunları olduğunda işlemleri işlemek için Layer-1 Ethereum’a geri dönecek şekilde  tasarlanmıştır. Ancak, çevrimdışı olmadan önce tüm işlemlerin Sequencer tarafından onaylandığından emin olmak için çaba gösterildiğini belirtildi. Sequencer tarafından yakalanan toplam 284 işlemin Ethereum zincirine gönderilmesi engellendi.

Bu, büyük şemada çok küçük bir kesintiydi ancak ekip kullanıcılara ağın hala beta aşamasında olduğunu hatırlattı.

Arbitrum ağı hala beta aşamasında ve sistemde hala var olan merkezileştirme noktaları olduğu sürece bu takma adı koruyacağız.

Ekip, önümüzdeki haftalarda ve aylarda dağıtılacak olan “Sequencer arıza süresini en aza indirgemek için iki yönlü bir yol” ile ağı daha fazla merkezden uzaklaştırmak için çalıştığı sonucuna vardı.

Eylül ayının ortalarında, kısa bir zaman diliminde büyük bir toplu işlem gerçekleştirildikten sonra bir hata sistemin takılmasına neden olduğunda Arbitrum benzer bir Sequencer kesintisi yaşadı.

Layer-2 veri platformu L2beat’e göre, Arbitrum şu anda en popüler Layer-2 ağıdır ve toplam değeri 2,57 milyar $’dır.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir