Metaverse Haberleri

Animoca Brands, Metaverse için 75 milyon dolar topladı

Google News Abone Ol

Animoca Brands, Metaverse alanı yaklaşık 75 milyon dolarlık başarılı bir sermaye artırımını duyurdu. Bu, 18 Ocak 2022’de gerçekleşen ilk aşamadan bu yana fonun ikinci dilimini oluşturuyor. Mevcut dilimdeki yatırımcılar arasında Kingsway Capital, Liberty City Ventures, Alpha Ventures, 10T, Generation Highway Ltd ve diğer popüler isimler yer almakta.

Metaverse için fon toplanıyor

Animoca, topladığı fonları Metaverse’ü açık tutmak için ürün geliştirme, stratejik satın almalar, yatırımlar ve belirli fikri mülkiyet lisanslarını finanse etmek için kullanacağını duyurdu. NFT ve Blockchain gibi teknolojileri kullanan Animoca Brands, kullanıcılara dijital veri ve varlıkların gerçek sanal sahipliğini sağlayarak, birçok GameFi ve DeFi fırsatına ve açık Metaverse dünyasındaki katılımcılar için daha fazla adalet sağlayan varlıkların birlikte çalışabilirliğini hedefliyor.

Animoca Brands, 75.32 milyon ABD Doları (veya yaklaşık 104.57 milyon A$) net abonelik fiyatı karşılığında 23.237.058 ek hisse ihraç etmek için bilgili ve deneyimli alıcılarla abonelik anlaşmaları imzaladığını duyurdu. Bu ihracı takiben, Animoca Brands’in 1.836.142.334 adet tamamı ödenmiş hissesi bulunuyor.

Animoca Brands Yönetim Kurulu Başkanı ve Kurucu Ortağı Yat Siu, sanal mülkiyet haklarının, çevrimiçi herkesi etkileyen ve açık Metaverse teknolojilerinin geliştirilmesi için bir çerçeve sağlayan, topluluk tarafından tanımlanan genel bir değişimi temsil ettiğini aktardı. Şirket, yatırımcılardan gelen güçlü desteği takdir etti ve Animoca’nın web 3.0 sektöründeki liderlik konumunu güçlendirmeyi hedeflediğini belirtti.

Liberty City Ventures Yönetici Ortağı Emil Woods, önümüzdeki 10 yıl içinde insanların Blockchain tabanlı varlıkların dijital sahipliğini günlük hayatımızın sayısız unsuruna dahil edecek, ezber bozan teknolojiyi keşfedeceklerini ve benimseyeceklerini söyledi. Kingsway Capital CEO’su ve kurucusu Manuel Stotz ise, NFT’nin uzun vadeli büyüme yörüngesinin ve teknoloji sahipliğinin, özellikle gelişmekte olan dijital pazarlarda oldukça benzersiz olabileceğini söyledi. Şirket, kendisini koruyan ve 2018-19 kripto kış döneminden daha güçlü ve daha büyük bir şirketle çıkan Animoca ile ortaklığını sürdürmekten memnuniyet duyduğunu da dile getirdi.

Bir Deloitte Tech Fast kazananı olan Animoca Brands, blockchain, oyunlaştırma ve dijital eğlencede küresel bir lider konumunda. Ayrıca, sanal mülkiyet haklarını güçlendirmek için çalışıyor ve açık Metaverse teknolojisini geliştirmeye katkıda bulunuyor.

Animoca şirketinin, SAND token ve REVV token, Crazy Kings, Crazy Defense Heroes ve Sandbox gibi orijinal oyunlar; WWE, Disney, Snoop Dogg, Power Rangers, The Walking Dead ve Formula E gibi tanınmış fikri mülkiyet kullanan ürünler gibi. Animoca’nın Blowfish Studios, Sandbox, Eden Games, Grease Monkey Games, Lympo, Darewise gibi çeşitli yan kuruluşları bulunuyor. Tiny Tap ve Notre Dame. Open Sea, Axie Infinity, Colossal, Brave Labs, Harmony, Star Atlas ve daha fazlası dahil olmak üzere 340’ın üzerinde yatırımdan oluşan sürekli büyüyen bir portföye de ev sahipliği yapmakta.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir