Kripto

2022’de Altın Bitcoin’den Fazla İlgi Görüyor Bitcoin Güncel Teknik Analizi!

Altın Bitcoinden fazla ilgi görüyor. Rusya-Ukrayna krizinden sonra yatırım yapmak isteyenler altın yerine Bitcoin'i tercih ediyor.

Google News Abone Ol

2022’de Altın ve Bitcoin

Rusya-Ukrayna arasındaki gerilimin artması ile beraber Bitcoin üzerindeki baskı da beraberinde geliyor. Savaşın başlaması ile birlikte sert bir düşüş yaşayan Bitcoin dün Biden’ın açıklamaları üzerine 39.000 seviyesinin üzerine çıkmayı başarmıştı. Savaşın başlaması ile birlikte yatırımcılar üzerinde daha az riskli varlıklara yönelme furyası başladı. Bununla birlikte altın 2022 yılı özelinde Bitcoin’den daha hızlı bir yükseliş gösteriyor. Yılbaşından bu yana altın fiyatları %8 e yakın artış gösterirken Ocak ayı başlangıcında Bitcoin’in Fiyatı 46.000 dolar seviyelerinde seyrediyordu.

b3

Bu yıl Bitcoin pazarında değer düşüşü, ortalama %22 düşüş gören teknoloji ağırlıklı Nasdaq endeksiyle paralel seyretti.

Rusya lideri Putin’in Ukrayna ile anlaşmak üzerine yeşil ışık yakması üzerine piyasa tekrar yeşillendi. Rusya-Ukrayna arasında bir anlaşma gelir ise Bitcoin’in fiyatının daha da yukarılara atacağını söyleyebiliriz.

Altındaki son duruma bakıldığında ise fiyat artışının ABD Ocak ayı enflasyonuna yakın hareket ettiği görülüyor. Bitcoin FED’in faiz arttırımları devam ettikçe düşüş yakalayan bir konuma sahip. Mart ayında daha önce faiz arttırımı beklenirken FED’in savaş sonrası ne yapacağını kestirmek oldukça güç.

b2

Kısa vadeli Bitcoin grafiğini incelersek, Bitcoin’de Biden’ın konuşmasından sonra bir pump hareketi gördük. Bu hareketten sonra anlık Bitcoin fiyatı anlık olarak 39142$ seviyelerinde. Düşüşün düzeltmesi fibonacci çektiğimizde 40071$ seviyesi olarak gözüküyor. Kesikli çizgi (39843$) üzerinde fitil olarak kalmaması yukarı hareketlenmelerin devamı için önemli. Kırmızı çizgiden red yemesi pozitif bir görüntü değil. Alttaki yeşil kutu olası TOBO formasyonu için güzel bir destek noktası. 34415$ seviyesinin altına inmesi durumunda formasyon ihtimali bozuluyor. 32917$ seviyesi kilit noktası olarak duruyor oranın altında kalıcı olması durumunda herkesin beklediği 28800$-31000$ seviyeleri destek olarak çalışabilir. Eğer bu pump hareketi yatırımcıları içeri çekmeye yönelik bir hareketse daha alt seviyeleri beklememiz yanlış olmaz. Şu günlerde stopsuz işlem yapmamak gerekiyor. Grafikte olası destek ve direnç seviyelerini işaretledim.

Burada ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto’nun görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir