KriptoTeknik Analiz

Altcoinlerde Son Durum Ne? Kripto Piyasası Genel Analizi!

Bitcoin, Ethereum, Total Cap analizleri ile piyasa yönünün tahminini yapıp nasıl aksiyonlar alınabilir?

Google News Abone Ol

BITCOIN / USDT GÜNCEL TEKNİK ANALİZİ

BITCOIN

Bitcoin’de bir önceki analizimizde risk alınabilecek bir alım bölgesi olarak belirttiğimiz bölgelerden tepkisini aldı ve yükselmeye devam ediyor. 39450$ seviyelerine denk gelen sarı bölgeyi aştığında 41540$ seviyelerini test etmeye gidebilir. FVG olarak işaretlediğim bölge alt bölgelerden toplayanlar için kar alma seviyesi aktif olan işlemleri o bölgeye girdiğimizde yakından takip etmek gerekiyor. Eğer alttaki kırmızı bölge kırılırsa destek olarak 35482$ ve 33950$ seviyeleri çalışabilir. 32850$ seviyesinin kırılımı ile herkesin beklediği 31.000- 28800$ desteğini ziyaret edebilir.

Şahsen ben o bölgeye ziyaret ettiğinde işlem almak yerine kısa vadeli grafiklerde yapı kırılımı aramayı tercih edeceğim. Çok yoğun bir likidite bölgesi altı haneli ath seviyeleri görmek istiyorsak o bölgenin likiditesinin alınması gerekiyor diye düşünüyorum.

FAIR VALUE GAP “FVG” NEDİR?

fvg

Çok hızlı yükseliş veya çok hızlı düşüş yaptığı dönemlerde alıcı veya satıcıların eksikliğinden dolayı oluşan dengesizliğe deniyor. Yükseliş hareketinde kendinden bir önceki mumun tepesi ile bir sonraki mumun fitil dibi arasındaki bölgeye FVG deniyor. Aynı şekilde düşüş hareketinde kendinden bir önceki mumun fitil dibi ile bir sonraki mumun fitil tepesinin arasındaki bölgeye FVG deniyor.

FVG bölgeleri hacimsiz alanlar olduğu için alanın bir kısmını doldurması veya tamamını doldurması beklenebilir.

 

TOTAL CAP GÜNCEL TEKNİK ANALİZİ

TOTAL

Total Cap bearish bir yapı içerisinde hareketini devam ettiriyor. 1.604T üzerinde destek bulduktan sonra yukarı hareketine devam ediyor. 1.922T üzerinde kalıcı olabilirse yukarı yönlü hareketler görebileceğimizi düşünüyorum. Aylık ve haftalık açılış seviyelerinin üstüne atması pozitif bir görüntü. Önemli gördüğüm seviyeleri grafik üzerinde belirttim.

ETHEREUM/USDT GÜNCEL TEKNİK ANALİZİ

ethereum

Ethereum 2507$ seviyesinden destek buldu gibi gözüküyor. 2826$-2950$ seviyesine dikkat etmek gerekiyor. 50 günlük hareketli ortalamanın da denk geldiği seviye. O bölgenin aşılması ile Ethereum’da 200 günlük hareketli ortalama seviyesini takip etmek gerekiyor. 2500$ seviyesinin kırılması durumunda 2319$ ve 2174$ seviyelerini takip ediyor olacağım.

ETHEREUM/BTC GÜNCEL TEKNİK ANALİZİ

ETHBTC

Ethereum/BTC paritesi 18 Aralık 2021’den bugüne kadar takip ettiği fiyat çizgisi engelinden tepki yedi. Fiyat çizgisinin aşılası durumunda 0.074 ve 0.076 seviyelerini test edebiliriz. Alt destek olarak takip ettiği aralığın EQ bölgesi yani 0.068842 ve 0.065 seviyeleri çalışabilir. Bu paritenin dirençlerini kırması altcoinler için oldukça pozitif bir veri olur.

Burada ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto’nun görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir