Nedir ?

Airdrop Nedir? Yeni Airdrop’lara Nasıl Katılım Sağlayabiliriz?

Airdrop'lar piyasaya sürülecek bir projenin tanıtılıp daha geniş kitlelere ulaşması için belirli şartlar koşulu ile ücretsiz olarak yapılan dağıtımdır.

Google News Abone Ol

Airdrop Nedir?

Airdrop yeni basılan tokenların piyasa yatırımcıları tarafından benimsenmesini sağlamak için tokenın henüz borsalara eklenmeden önce belli bir kısmının belli şartlar ön koşarak ya da koşmayarak yatırımcıya ücretsiz olarak verilmesidir. Ücretsiz verilim ile birlikte projeye verilen destek artar ve proje halk arasında popülerlik kazanır. Yeterli popülaritenin kazanılması ile birlikte çıkan token piyasaya sürülür ve beklenilen alım sağlanmaya çalışılır. Bununla birlikte, bir kripto Airdrop, ağırlıklı olarak alıcının para harcamasını sağlamakla değil, yeni projeler ve hizmetler için farkındalık yaratmakla ilgilidir.

ad4

İlgili Makaleler

Çoğu durumda, belirli bir görevi tamamlama karşılığında kullanıcılara bir kripto Airdrop verilir. Bu görevler genellikle aşağıdakileri içerir:

Sosyal medya hesaplarını takip etmek: Projenin sosyal medya hesaplarının takipçi sayısının artması genelde temel analiz kullanan insanlar için önemli bir indikatördür. Proje sağlayıcıları bunun yüksek ve organik tutulması için genellikle Airdroplarda sosyal medya hesaplarının takip edilmesini şart koşar.

Hashtag’ler de dahil olmak üzere gönderilerinden birini paylaşmak veya retweetlemek: Bu da projenin aynı hizmete yönelik bir koşuludur. Yatırımcılar tarafından retweet aldıkça proje  başka birçok Twitter kullanıcısı tarafından daha görülür ve bu retweetleme işi bir kelebek etkisine dönüşür. Kitlelere giderek daha hızlı bir şekilde dağılmaya başlar ve insanlar tarafından daha yüksek oranda kabul edilmeye başlar.

Airdroplar Nereden Öğrenilir?

Piyasaya çıkacak olan tokenleri öğrenebileceğiniz sitelerden birisi coinmarketcap.com’dur.

ad1

Siteye girdikten sonra takvimlerin üzerine gelip ücretsiz Airdrop kısmına bastığınız zaman site üzerinde sisteme girilmiş gelecek zamandaki Airdroplar hakkında bilgi öğrenebilirsiniz.

 

ad2

Burada sol tarafta devam eden Airdrop’ları görebilirken sağ tarafta ise yaklaşmakta olan Airdrop projelerini görebilirsiniz. Gördüğünüz projelerin üzerine tıklayarak projeler hakkında ön bilgi alabilir ve ona göre proje için yapacağınız görevlerin harcadığınız zamana değebilir olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Ayrıca projelerde beklenen açılış tutarını, projenin toplam arzını, projenin misyonunu, projeyi oluşturan takımı da projenin üzerine tıklayarak bulabilmeniz mümkün.

 

Airdrops.io

Airdrop takip etmek için en kullanışlı sitelerden birisi olup içerisinde çok fazla Airdrop bulunmakta. Airdrop’ların kullanıcılar tarafından aldığı ilgiyi, en yakın zamanlı airdropları, En yüksek değere sahip Airdrop’u site içerisindeki kolay kullanım arayüzü ile birlikte kolayca bulabilirsiniz.

ad3

 

Sitenin üst tarafında bulunan Latest kısmından son Airdropları Hot kısmından kullanıcılar tarafından oldukça fazla ilgi görmüş Airdrop’ları, potential Airdrops kısmından ise potansiyeli yüksek görülen Airdrop’lara bakabilirsiniz.

Airdrop’lara giriş yaparken genel olarak parasal  bir kayıp yaşamadığınızdan güzel projeler bulduğunuzda o projeler için uğraş vermenizi tavsiye ederim. Çok kazandıran Airdrop’lara Uni, Ont ve 1INCH örnek olarak verilebilir şimdilerde bu projelerden Uni 24.sırada, 1INCH 94. Sırada Ont ise 131. sırada bulunuyor. Buradan da görebileceğimiz gibi Airdrop ile bizlere dağıtılan projelerin ilk 100 proje arasında yer bulması çok da zor olmuyor.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir