Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriBlockhainEthereum HaberleriKriptoKripto Haberleri

Açık Pozisyon Miktarı Tarihi Zirvelerine Ulaştı

Analistler, açık pozisyon miktarının "yüksek" bir oynaklık döneminin geldiğini gösterdiğini söylüyor.

Google News Abone Ol

Bitcoin, yeni bir tahmine göre, türev piyasaların 2022’de şekillenmeye başladığı şu günlerde, “patlayıcı” fiyat hareketiyle aynı çizgide.

Arcane Research’te analizt olan Vetle Lunde, 4 Ocak’taki bir tweeti’nde BTC’nin en son kasım ayında görülen tüm zamanların en yüksek açık pozisyon seviyesine tekrar ulaştı.

Açık pozisyon miktarı artıyor

Bitcoin vadeli işlem ve opsiyonları yıl sonuna doğru bir darbe almıştı, ancak tatilin bitmesiyle birlikte tekrar eski haline dönmeye başladığı konusunda fikir birliği var.

Bazılarına göre, kurumsal yatırımcıların Bitcoin piyasalarında ana faktör olmalılar. Türev piyasalardaki işaretler de zaten bunu doğruluyor gibi görünüyor.

Açık pozisyon miktarı, BTC/USD’nin 69 bin dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesini gördüğü kasım ayındaki en yüksek seviyesine tekrar ulaştı.

Kasım ayından farklı olarak fonlama oranları şu sıralar daha nötr görünüyor. Bu nötr durum ise olası bir oynaklık için uygun ortamın sağlanmış olduğunu anlamına geliyor.

analiz

BTC açık pozisyon ve Binance fonlama oranlarını gösteren grafik. Kaynak: Vetle Lunde/ Twitter

Lunde bu şekilde düşünen tek kişi değil. Decentrader’in kurucu ortağı Filbfilb de benzer bir yargıya sahip. Filbfilb, 3 Ocak’taki paylaşımında açık pozisyon miktarındaki aktiviteye dikkat çekerek:

“Açık pozisyon miktarı piyasa değerine göre oldukça yüksek görünüyor. Bu ayın sonuna kadar büyük bir yükseliş görmeyeceğiz” dedi.

Ethereum 2022’deki ilk yükselişini yaptı

Analistler genel olarak fiyat konusunda kısa vadede endişe duymazken, ana ilgi ise hala altcoin’ler üzerinde.

Cointelegraph’ta da yazan Michaël van de Poppe, “Altcoin’lerdeki en iyi finansal fırsat zamanı hala şu an” diyerek daha önceki kanaatlerini tekrarladı.

Piyasa değeri bakımından en büyük altcoin olan Ethereum, 2022’nin en iyi performansını göstererek 3.879 doları gördü.

et

 

 

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir