Blockhain

Abu Dabi Kripto Merkezi Olma Konusunda Kararlı

Google News Abone Ol

Abu Dabi’nin bir kripto merkezi olma kararlılığı, petrol ve gaza olan bağımlılığını azaltma çabasının bir parçası olarak nitelendiriliyor. Düzenleyiciler, kara para aklamayı önleme, teknoloji yönetişim sistemleri ve takas işlemleri risklerini korumaya odaklandı.

Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti Abu Dabi, Orta Doğu’nun önde gelen kripto para birimi merkezi olmaya çalışırken kripto odaklı işletmeleri çekmek için çabalarını artırıyor.

Abu Dabi Ekonomik Kalkınma Departmanı Başkanı Shorafa Al Hammadi Abu Dabi hükümetinin dijital kripto para birimi borsaları arasındaki geçişi normale çevirmek için kendisine bu yılın sonuna kadar bir tarih belirlediğini söyledi.

Abu Dabi’nin Finansal Hizmetler Düzenleme Kurumu CEO’su Emmanuel Givanakis‘e göre, Emirlik zaten kripto dostu bir düzenleyici ortam geliştirmede küresel liderler arasında yer alıyor.

Givanakis “O zamanlar, endüstrinin zaten düzenleyici bir çerçevenin altına girme ihtiyacı belliydi ve oldukça kapsamlı olduğunu düşündüğümüz bir çerçeve ile ortaya çıktık” dedi.

Al Hammadi‘ye göre, düzenlenmiş iki dijital varlık borsası Matrix Exchange ve Midchains zaten Abu Dabi’de faaliyet gösteriyor.

Abu Dabi’nin bir kripto merkezi olma kararlılığı, petrol ve gaza olan bağımlılığını azaltmak için ekonomisini yeniden şekillendirme çabasının bir parçası olarak belirtiliyor. Bu çabanın bir parçası olarak, Emirlik finansal teknolojideki yeniliğe odaklanıyor.

Givanakis, Abu Dabi’nin dijital fonlar ve türev ürünler de dahil olmak üzere çok çeşitli dijital menkul kıymetler için kapsamlı bir düzenleyici çerçeveye sahip olmasını sağlama çabalarının uluslararası ilgiyi çekmesine yardımcı olduğunu söyledi.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir