KriptoManacoin HaberleriMetaverse Haberleri

ABD’nin En Büyük Bankası JPMorgan Metaverse Üzerinde Ofis Açan İlk Banka Oldu! MANA Güncel Analiz!

Metaverse evreninin hızlıca büyümesi üzerine evrene giriş yapan büyük şirketlerden birisi de JPMorgan oldu.

Google News Abone Ol

JPMorgan’ın Metaverse Evrenine Girişi

ABD’nin en büyük bankası olan JPMorgan, blockchaine dayalı sanal bir dünya olan Decentraland’da bir salon açarak Metaverse’e ulaşan ilk borç veren kuruluş olduğunu söyledi. Ayrıca JPMorgan  işletmelerin meta veri tabanında nasıl fırsatlar bulabileceklerini araştıran bir makale yayınladı.

JPMorgan, sanal arazi parselinin ortalama fiyatının 2021’in ikinci yarısında iki katına çıktığını ve dört ana Web 3 metaverse sitesinde Haziran’daki 6.000 dolardan Aralık’a kadar 12.000 dolara yükseldiğine işaret ediyor.

JPMorgan raporunda, “Zamanla sanal emlak piyasası, kredi, ipotek ve kiralama sözleşmeleri dahil olmak üzere fiziksel dünyadaki gibi hizmetler görmeye başlayabilir” dedi.

jp1

Merkezi olmayan finans (DeFi) teminat yönetiminin pekala devreye girebileceğini ve bunun geleneksel finans şirketleri yerine merkezi olmayan özerk kuruluşlar (DAO) tarafından yapılabileceğini ekledi.

Bir dizi eğlence sağlayıcısının yanı sıra yakın zamanda Nike tarafından satın alınan sanal bir ayakkabı tasarımcısı olan RTFKT gibi uygulamalara işaret eden rapor, meta veri tabanında çalışmanın da kazançlı olacağını söyledi. Banka, oyun içi reklam harcamalarının 2027 yılına kadar 18.41 milyar dolara ulaşacağı tahminine atıfta bulunarak, bir başka büyük harcamanın büyük olasılıkla reklamcılıkta olacağını söyledi.

Banka raporuna göre, Mevcut sanal oyun ortamının mevcut küresel ekonomiye paralel unsurlara sahip. Bu, sınır ötesi ödemelerin, döviz, finansal varlık yaratma, ticaret ve saklama konusundaki uzun süredir devam eden temel yetkinliklerimizin yanı sıra geniş ölçekli tüketici dayanağının Metaverse’de önemli bir rol oynayabileceği yerdir dendi.

jp4

NFT gibi şeylerin ana akım olarak kabul edilmesiyle birlikte, geçen yıl, entegre ticaret uygulamaları tarafından desteklenen sürükleyici oyun, dünya inşa etme ve eğlence için her şeyi kapsayan meta veriye nefes kesici bir ilerleme kaydetti. Ocak ayında elektronik devi Samsung, New York mağazasının bir versiyonunu Decentraland’da açtı ve Kasım ayında Barbados yine Decentraland’da bir Metaverse büyükelçiliği kurdu.

Tüm bu yazıdan ve genel yatırımcıların yöneliminden  anlayabileceğimiz üzere Metaverse gittikçe popülaritesini arttırmaya devam edecek gibi gözüküyor. Büyük şirketler bunun gibi bir fırsatı erkenden değerlendirerek rakiplerinin bir adım önünde olmak gibi bir kaygıya sahip. Muhtemelen yakın zamanda birçok şirketin daha Metaverse evrenine giriş yaptığını göreceğiz. Şirketlerin Metaverse üzerine yatırım yapması onu daha da popülerleştirecek ve daha yüksek fiyatlara itilmesini sağlayacaktır. Doğru risk yönetimi ile birlikte Metaverse dünyasına girmek için henüz geç değil.

MANA/USDT GÜNCEL TEKNİK ANALİZİ

mana

MANA’yı 8 saatlik grafikte incelediğimizde mor kutudan aldığı destekle tekrardan sarı kutuyu test etmeye gidiyor gibi gözüküyor. 2.7365$ üzerinde kaldığı sürece görünümü pozitif duruyor. 1.81$-2.46$ arasındaki yükseliş bölgesinin likiditesini topladığında orta vadeli alımlar için daha uygun bir parite haline gelecek. Sarı kutunun aşılması durumunda ( 3.5$ civarları) 3.9$ seviyesini test edebilir. Onun dışında grafik üzerinde önemli bulduğum destek ve direnç seviyelerini belirttim.

Burada ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto’nun görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir