Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriBlockchain HaberleriEthereum HaberleriKriptoKripto HaberleriMetaverse HaberleriNFT Haberleri

ABD’li tüketicilerin çoğunluğu Metaverse verilerine sahip olan Meta’ya hayır diyor!

Google News Abone Ol

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki 1000 tüketicinin metaverse’e artan ilgisiyle ilgili bir anket, bazı ilginç sonuçlar ortaya çıkardı.

NFT ve Metaverse altyapı sağlayıcısı Advokate Group tarafından yaptırılan bir ankette, yanıt verenlerin %87’si teknoloji devleri tarafından planlanan bazı mega projelere kıyasla blok zincirinde merkezi olmayan bir metaverse tercih etti. Bu, özellikle kullanıcıların metaverse verilerine sahip olduğu için, katılımcıların %77’si Facebook’un metaverse girişiyle ilgili endişelerini paylaştığında daha belirgin hale geldi.

Facebook’un özel kullanıcı verilerinin yanlış yönetimiyle lekelenmiş geçmişi, Diem adlı bir stablecoin başlatmaya yönelik erken planlarını çoktan bozdu. Stabilcoin projesi, ABD Kongresi tarafından yoğun bir incelemeyle karşı karşıya kaldı ve proje sonunda kilitlendi. Benzer bir endişe, Facebook’un multi-milyar dolarlık metaverse beklentileri etrafında büyümeye başladı.

diem

Metaverse’de günde üç saatten fazla harcayacaklarını söylediler!

Ankete katılanlar, metaverse’in ne zaman ana akım haline gelebileceğine göre bölündü: Katılımcıların %20’si bunun bir ila iki yıl sürebileceğine inanırken, %49’u üç ila altı yıl kadar sürebileceğini söyledi. Oyun, metaverse’de zaman geçirmenin birincil tercihiydi, ardından sosyalleşiyordu. Ankete katılanların yüzde elli beşi, metaverse’de günde üç saatten fazla harcayacaklarını söyledi.

Ankete katılanların çoğu, oyun oynarken para kazanmaya da büyük ilgi gösterdi. Oyna-kazan modellerinin en son moda olmasıyla birlikte, ankete katılanların %93’ü, asgari ücret karşılığında oyun oynamak için daha fazla zaman harcayacaklarını söyledi. %64’ü gerçek para kazanırlarsa üç saatten fazla zaman harcayacaklarını ve %87’si ödeme iyi olursa tam zamanlı oyuna geçeceklerini söyledi.

Metaverse bir konsept olarak ancak 2021’de zorlu hale geldi ve şimdi Apple, Facebook veya Google olsun her büyük teknoloji devi ekosistemi başlatmak veya ona yatırım yapmak istiyor. Bununla birlikte, önemli bir kripto savunucusu, ademi merkeziyetçilik kavramının arka koltukta kalacağına inandıkları için, merkezi nakit zengini firmaların girişine karşı çıkıyor.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir