Kripto
Trend

ABD’li Senatör Cynthia Lummis: FED Bilançosunda Bitcoin’e yer vermeli

ABD'li senatör katıldığı bir panelde FED'in Bitcoin alımı yapması ile ilgili konuştu

Google News Abone Ol

Senatör Cynthia Lummis’in Bitcoin Hakkında Konuşması

ABD’li senatör Cynthia Lummis Bitcoin ile ilgili konuştu. Perşembe günü Orrin G. Hatch Vakfı tarafından düzenlenen bir panelde konuşan Lummis, 40 milyar doların üzerinde döviz rezervine sahip olduğu için FED‘in Bitcoin satın alması için “Dürüst olmak harika bir fikir olduğunu düşünüyorum” dedi.

Lummis, kripto ekonomisinin geleceği konulu panele ev sahipliği yapan Hatch Foundation’ın yönetici direktörü panel moderatörü Matt Sandgren’in bir sorusunu yanıtladı.

c1

Lummis, “Yasal ve düzenleyici bir çerçeve olduğunda, bu çok mantıklı olacaktır” dedi. “Bitcoin’in tamamen merkezi olmayan olması, onu zamanla daha yaygın hale getirecek ve bence bu, Fed’in bilançosunda tutması gereken bir şey olacak.”

Fed’de denetimden sorumlu eski başkan yardımcısı Randal Quarles de panelde yer aldı, ancak eski başkan merkez bankasının yakın zamanda bilançosuna Bitcoin ekleyeceğini düşünmüyor.

“Pek çok politik ve ekonomik nedenden dolayı, şu anda olmayan Fed’in bilançosunu korumanın en iyisi olduğunu düşünüyorum.

-Randal Quarles

Fed’de denetimden sorumlu eski başkan yardımcısı

Lummis ise kripto para piyasalarını savunması ile bilinen bir senatör 67 yaşındaki senatörün ilk defa Bitcoin’i 2013 yılında 350 dolar seviyelerinden aldığı biliniyor. Bitcoin’in bugünki fiyatı ise 40.000 dolar seviyelerinde.

ABD’li Senatör Bitcoin ile Nasıl Tanıştı?

Lummis panelde damadının ona nasıl Bitcoin satın alınacağını öğrettiğini açıkladı. Lummis, kriptoya ilk nasıl dahil olduğuyla ilgili olarak, Wyoming saymanı olarak önceki işinin, onu bir dizi varlıkları keşfetmesini sağladığını söyledi.

Panelde “Bitcoin dijital altındır. Zor para. Şimdiye kadar sadece 21 milyon üretilecek” dedi. Lummis ayrıca geleneksel bankaların sonunda Bitcoin ve diğer dijital varlıkları tekliflerine entegre edeceğine ve kripto bölümleri kuracağına inanıyor.

aa1

Senatör son zamanlarda birkaç kripto girişiminde bulundu. Aralık ayında Lummis, düzenleyiciler ve kripto endüstrisi arasında “sessizce” bir yasa tasarısı gönderdi. Tasarı, çeşitli alanlarda kripto düzenleyici netlik sağlıyor gibi görünüyor. Lummis, geri bildirimden sonra yeniden hazırlanan tasarının şu anda yasama konseyinde olduğunu ve çok yakında kamuoyuna açıklanması gerektiğini de sözlerine ekledi.

Tüm bu söylenenlere bakarak FED’in Bitcoin alımına gideceğini söylemek çok güç Lummis kripto para savunucusu bir senatör olarak biliniyor. FED’in Bitcoin alımı yapması için Bitcoin’in daha da ciddi bir varlık haline gelmesi gerekiyor.

 

 

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir