Kripto Haberleri

ABD’de Kripto vergi muafiyeti için önemli gelişme

Google News Abone Ol

ABD’de Senatörler Patrick Toomey ve Kyrsten Sinema tarafından alınan ortaklaşa bir karara göre, 50 dolara kadar olan kripto işlemlerini sermaye kazancı vergisinden muaf tutacak yeni bir yasa tasarısı hazırlanıyor. Bu tarz benzer girişimler daha önce Kongre’de onay bekleyen diğer iki yasa tasarısında da sunuldu, ancak yakın zamanda oylanacaklarına dair bir işaret yok.

Senatörler, vergisiz kripto işlemleri teklifini tanıttı

ABD Senatosu’nda küçük kripto ödemelerindeki vergileri azaltmayı amaçlayan yeni bir yasa tasarısı sunuldu. Bu durum ülkedeki kripto para kullanıcılarını heyecanlandırmış durumda.

Senatörler Patrick Toomey ve Kyrsten Sinema, Salı günü yapılan duyuruya göre, ABD Senatosu’nda 50 dolara kadar olan kripto işlemlerini sermaye kazancı vergisinden muaf tutmak için bir yasa tasarısı hazırladılar. Halihazırda, İç Gelir Servisi, kripto varlıklarını varlık olarak ve kripto işlemlerini ödemeler olarak değil, yatırım olarak değerlendiriyor, yani Amerikalıların sermaye kazancı vergilerini izlemesi ve ödemesi gerekmekte. Bu, kripto para birimlerinin para olarak kullanılmasına karşı bir argüman olarak birçok eleştirmen ve düzenleyici tarafından kullanılan ana akım ticarette varlık sınıfının potansiyel kullanımını önemli ölçüde engellemektedir. Bu yüzden de iki Senatör tarafından bu konuyu düzenleyecek bir yasa tasarısı hazırlandığı öğrenildi.

Sanal Para Birimi Vergi Adaleti Yasası olarak adlandırılan tasarı, küçük kripto işlemlerini sermaye kazançları vergisi gereksinimlerinden hariç tutmayı hedeflemekte. Eğer tasarı kabul edilirse, enflasyon için bu ölçütü ayarlamak için bir hükümle birlikte, 50 doların altındaki işlemlere uygulanacak. Buna ek olarak, Şubat ayında Temsilciler Suzan DelBene, David Schweikert, Darren Soto ve Tom Emmer tarafından sunulan ve eşiği 200 dolar olarak belirleyen aynı adlı iki taraflı bir yasa tasarısı da dahil olmak üzere, benzer hükümler daha önce Kongre’de tanıtılmıştı. Haziran ayında, Senatörler Kirsten Gillibrand ve Cynthia Lummis, diğer birçok teklife benzer olacak şekilde, tüm kripto işlemlerindeki vergileri 200 doların altına düşürmeyi de amaçlayan kapsamlı bir kripto para yasa tasarısı sunmuştu. Grubun kripto lobisi ve daha geniş topluluk, küçük kripto işlemlerini sermaye kazançları vergisi gerekliliklerinden muaf tutmak için bastırırken, tasarının yıl sonuna kadar yasaya geçme şansı nispeten düşük görünüyor. Mevcut yasama takvimi hali hazırda kripto ile ilgili olmayan konularla dolu. Ayrıca Senato, Kasım ayında yapılacak ara seçimlerden önce sona erecek. Ek olarak, teklifi yapan isimlerden biri olan Senatör Toomey yeniden seçilmek için yarışa katılmayacak, yani bir sonraki Kongre’de tasarıyı olası tanıtımına doğru itmek için görevde olmayacak.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir