Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriBlockchain HaberleriKriptoKripto Haberleri

ABD Virginia Senatosu, devlet bankalarının kripto saklama hizmetleri sunmasına izin veriyor!

Google News Abone Ol

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Virginia Senatosu, Virginia Topluluğu’nda faaliyet gösteren geleneksel bankaların sanal para saklama hizmetleri sağlamasına izin veren bir yasa değişikliği talebini oybirliğiyle onayladı.

Delege Christopher T. Head, uygun bankaların kripto saklama hizmetleri sunmasına izin vermek için bir değişiklik arayan 263 sayılı Kanun Tasarısını Ocak 2022‘de tanıttı:

“Bir banka, riskleri etkin bir şekilde yönetmek ve geçerli yasalara uymak için 26 yeterli protokole sahip olduğu sürece müşterilerine sanal para saklama hizmetleri sağlayabilir.”

Bankaların Uymaları Gereken Kurallar Var!

Tasarı Senato’dan 39-0 oyla geçti ve Virginia Valisi Glenn Youngkin tarafından imzalanmayı bekliyor. Bu hizmeti müşterilere sunmayı planlayan bankaların, faturada belirtilen üç özel gereksinime uyması gerekecek:

  1. Etkili risk yönetimi sistemleri uygulamak
  2. Yeterli sigorta kapsamına sahip olmak
  3. Kripto para birimleriyle ilişkili riskleri ele almak için bir gözetim programı başlatmak.

Bununla birlikte Senato, banka müşterilerinin sanal para birimleriyle ilişkili genel ve özel anahtarlarının doğrudan kontrolünü elinde tutmasını gerektirecek:

“Banka, mütevelli sıfatıyla hareket ederek, bankanın elinde bulundurulacak yeni özel anahtarlar oluşturarak müşterilerin sanal para birimlerini bankanın kontrolüne devretmesini isteyecektir.”

 

Stabilcoinler Hakkında da Yasa Tartışılıyor!

Wyoming gibi diğer eyaletler de son zamanlarda devlet tarafından verilen bir stabilcoin için mevzuat girişini gördü.

İlgili: Londra İngiltere’deki İlk NFT Galerisine Ev Sahipliği Yapacak!

Daha geçen ay, Finansal Hizmetler Meclisi Komitesi, sabit paralar ve dijital varlıklarla ilgili düzenlemelerin eyalet düzeyinde mi yoksa federal düzeyde mi ele alınması gerektiği konusunda bir tartışma yaptı.

Bu bağlamda, Kuzey Carolina Temsilcisi ve sıralama komitesi üyesi Patrick McHenry, komiteden stabilcoinler hakkında kapsamlı bir federal yasa yerine eyalet düzeyinde düzenleyici çerçeveleri dikkate almasını istedi.

Başkan’ın Mali Piyasalar Çalışma Grubu’ndan bir rapordan alıntı yapan Hazine Bakanlığı iç finans müsteşarı Jean Nellie Liang, ABD dolarına sabitlenmiş stabilcoin ihraççılarının – hem eyalet hem de federal olarak imtiyazlı bankalar – aynı standartlarda tutulması gerektiğini söyledi.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir