Bitcoin HaberleriKriptoKripto Haberleri

ABD Piyasası, Bitcoin işlem hacminin %43’ünü oluşturuyor!

Google News Abone Ol

Arcane Research tarafından yayınlanan bir rapora göre Amerika, Bitcoin (BTC) ticaret arenasına hakim durumda. Bitcoin’in S&P 500 ile 90 günlük korelasyonu, Ekim 2020’den bu yana en yüksek seviyedeyken, Amerika Birleşik Devletleri işlem saatleri en fazla Bitcoin etkinliğini gösteriyor.

2022 için, ABD işlem saatleri işlem hacminde belirgin bir artış göstererek 24 saatlik işlem hacminin ortalama %43’ünü oluşturuyor.

İşlem hacimleri, 2021’in sonlarından bu yana ABD piyasa saatlerinde yükseliş eğiliminde. %43’lük rakam, 1 Kasım 2021 ile 16 Ocak 2022 arasındaki döneme göre %36’dan yükseldi.

Grafikte, ABD pazarının açık olduğu saat 15:00 ile 21:00 arasındadır:

arcane

Arcane Research, trendi düzgün bir şekilde özetledi:

“Bitcoin performansının S&P 500 ile sıkı bir şekilde ilişkili olmasıyla birlikte ABD borsası açıldıkça alım satım faaliyeti hemen yükselme eğilimindedir.”

İlginç bir şekilde, Amerikalı tüccarlar da haftaya zevkle başlıyor. Bitcoin işlem hacminin %50’ye kadarı, %40 aralığına düşmeden önce yılın son üç Pazartesi ve Salı günü gerçekleşti.

ABD piyasa saatleri 9:30 – 16:00 ET’nin 24 saatlik bir günün %30’undan daha azını oluşturduğu düşünüldüğünde, %40 hala önemli.

Analistler, Bitcoin’in 38.000 Dolara Düşebileceğini Söylüyor!

Bulgular, Amerikalı traderların- veya Amerikan piyasa saatleri içinde ticaret yapmak isteyen traderların- Bitcoin ticaret faaliyetinin aslan payını aldıklarını ve bunu haftanın başlarında yaptıklarını gösteriyor. Bununla birlikte, ABD borsasının son zamanlarda Bitcoin’in performansı üzerindeki önemli etkisini de gösteriyor.

“S&P 500 ile 90 günlük Bitcoin korelasyonunun şu anda Ekim 2020’den bu yana en yüksek seviyede olduğu” ve oynaklığın düşük olduğu göz önüne alındığında, piyasada havai fişek çağrıları bol gözüküyor.

Analistler, veriler ışığında Bitcoin’in “nihai bir kırılmadan önce” 38.000 dolara düşebileceği konusunda uyarırken, hareket ABD işlem saatlerinde gerçekleşebilir.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir