Bitcoin HaberleriKriptoKripto Haberleri

ABD kripto sahiplerinin %70’i 2021’de yatırım yapmaya başladı!

Google News Abone Ol

Yeni bir ankete göre, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kripto para sahiplerinin büyük çoğunluğu ilk kripto yatırımlarını geçen yıl içinde yaptı.

Büyük kripto borsası Huobi’nin operatörü Huobi Group tarafından hazırlanan Crypto Perception Report 2022’ye göre, ABD’deki kripto para avcılarının yaklaşık %70’i 2021’de Bitcoin (BTC) gibi kripto para birimlerine yatırım yapmaya başladı.

Şirket, katılımcıların kripto hakkındaki bilgilerini, 2021 ve daha fazlasında kripto piyasasının yükselişi hakkında ne düşündüklerini değerlendirmek için 2021 Aralık ayının ortalarında yaklaşık 3.100 Amerikalı yetişkinle anket yaptı.

Anket, ankete katılanların %68’inin ilk kripto varlığını geçen yıl içinde aldığını, diğer %21’inin ise iki yıl öncesine kadar kriptoya yatırım yapmaya başladığını buldu. Ankete katılanların %12’si ilk kripto yatırımını dört yıl içinde yaparken, %9’u dört yıldan fazla bir süre önce kriptoya yatırım yapmaya başladı.

Anketin bulgularına göre, katılımcılar kriptoya çok fazla yatırım yapmadılar. Ankete katılanların %46’sı kripto para birimlerine 1.000 $ veya daha az yatırım yaptığını bildirdi. Diğer %25’i ise 1.000 ila 10.000 dolar arasında kripto para bulundurduklarını söyledi.

Araştırma ayrıca, katılımcıların %42’sinin kriptoya yatırım yapmanın çok riskli olduğunu düşünmesiyle, kripto endüstrisinde hala çok fazla şüphecilik olduğunu öne sürdü. Görüşülen kişilerin %34’ü piyasa düzenlemelerinin eksikliğinden de endişe duyarken, katılımcıların %24’ü kriptoya yatırım yapmak için yeterli sermayeleri olmadığını belirtti.

Huobi Group küresel strateji direktörü Jeff Mei, merkeziyetsiz finans (DeFi) ve NFTler gibi sektörlerin yükselişi sayesinde 2021’in kripto için büyük bir yıl olduğunu söyledi.

“Ancak, ana akım benimsemenin gerçekleşmesinden önce daha gidecek çok yolumuz var. Bir kez daha insanlar sektörü anlamak için zaman ayırıyor ve küresel düzenlemelerde daha fazla netlik var, katılımda bir artış görmeyi bekleyebiliriz ”dedi.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir