Amerika EndeksleriEkonomi BülteniEkonomik TakvimEndekslerHaftalık BültenKripto

ABD Hisse Senedi Endeksleri, Kısa Bir Süre Düzeltme Bölgesine Düştükten Sonra Yeni Dip Seviyelerinden Toparlandı

Artan Faiz Oranlarıyla İlgili Enflasyon Endişeleri Arasında Haftalarca Süren Hisse Senedi Düşüşünü Takip Ediyor.

Google News Abone Ol

S&P 500, Dow Jones ve Nasdaq’ta Son Durum!

S&P 500, düzeltme bölgesine kısa ama hızlı bir dalışın ardından Pazartesi günü işlem seansının sonuna doğru pozitif bölgeye döndü.

Dow Jones Sanayi Ortalaması günü 99.13 puan veya yaklaşık %0.3 artışla 34.364.50’de yeşilde tamamladı. Bu, endeksin bir haftadaki ilk kazancı. Nasdaq Bileşik Endeksi, Pazartesi gününü 13.855,13’te kapatarak %0,6 değer kazandı. S&P 500 %0.3 yükseldi ve gün için 4.410.13’te kaldı.

Günün erken saatlerinde hisseler düzeltme bölgesine düştü. Dalış, şaşkın yatırımcıların daha fazla kurumsal kazanç sonuçları ve Federal Rezerv’den önemli bir politika kararı için beklemesiyle geldi.

images 3

Wall Street’te Acımasız Bir Haftanın Ardından Piyasa Hareketi

Pazartesi günü piyasa hareketi, karışık şirket kazançları ve artan faiz oranlarına ilişkin endişeler karşısında Wall Street’te acımasız bir haftanın ardından geldi.

images 5

Mart 2020’den Bu Yana Yaşanan En Büyük Aylık Kayıplar!

S&P 500’ün günün erken saatlerinde geri çekilmesi, endeksi bu ay yüzde 11’den fazla düşürdü ve Mart 2020’den bu yana en kötü aylık düşüşünü ve şimdiye kadarki en kötü Ocak performansını kaydetti. Dow ayrıca yüzde 7’den fazla düşerek Mart 2020’den bu yana en büyük bir aylık kaybına yöneldi.

Wall Street’te piyasanın “korku göstergesi” olarak bilinen CBOE Volatilite Endeksi (VIX), Kasım 2020’den bu yana en yüksek seviyesine çıkarak 38.47’ye ulaştı.

Wall Street’te piyasanın “korku göstergesi” olarak bilinen CBOE Volatilite Endeksi (VIX), Kasım 2020’den bu yana en yüksek seviyesine çıkarak 38.47’ye ulaştı.

market crash share prices fall 1

Yatırımcılar Büyük Sarsıntılar Yaşıyor!

Dik düşüşler, pandeminin ilk günlerinde piyasalara yığılan ve 2021’in büyük bölümünde rekor seviyelere çıkan perakende yatırımcıları da sarstı.

Dördüncü çeyrek kazanç sezonu karışık bir çanta oldu. Sonuç bildiren S&P 500 şirketlerinin dörtte üçü Wall Street tahminlerinin üzerine çıkarken, Goldman Sachs ve Netflix de dahil olmak üzere birkaç önemli firma geçen hafta yatırımcıları yüzüstü bıraktı.

Vital Knowledge’ın kurucusu Adam Crisafulli bir notta, “Başlangıçta teşvikten geri çekilmeye dayalı bir düşüş, geçen hafta kazanç dalgalanmalarını da içerecek şekilde değişti” dedi. “Yani yatırımcılar artık sadece kazanç üzerine yerleştirilen çoklu hakkında değil, EPS (hisse başına kazanç) kendilerini tahmin ediyor.”

Yatırımcılar ayrıca bu hafta mega cap teknoloji şirketlerinden bir dizi yüksek bahisli kazanç raporu bekliyorlar.

stock market index 1024x768 1

Bu Yıl Daha Riskli Varlıklar Satılıyor

Yatırımcılar FED’in para politikasını sıkılaştırması için hazırlanırken, bu yıl daha riskli varlıklar satılıyor. Bitcoin hafta sonu yüzde 8’den fazla düştü ve Kasım ayında ulaştığı rekor seviyedeki değerinin neredeyse yarısını sildi. Fiyat Pazartesi sabahı yaklaşık yüzde 4 daha düştü ve 34.000 doların altına düştü, ancak daha sonra tekrar 37.055 dolardan kapandı.

Yatırımcılar, Çarşamba günü sona erecek olan FED’in politika toplantısını izliyor. Piyasa katılımcıları, merkez bankasının bu yıl faiz oranlarını ne kadar artıracağına ve ne zaman başlayacağına dair herhangi bir sinyal arayacaklar.

FED

Federal Açık Piyasa Komitesi’nin Mart Ayında Başlayacak Olan Çoklu Faiz Artırımlarının İlkini Başlatacağı Bekleniyor

Faiz oranlarını belirleyen Federal Açık Piyasa Komitesi’nin bu toplantıda harekete geçmeyeceği, ancak Mart ayında başlayacak olan çoklu faiz artırımlarının ilkini başlatacağı bekleniyor. Ayrıca, FED’in aylık varlık alım programını aynı ay tamamlaması bekleniyor.

Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell, toplantı sonrası düzenlediği basın toplantısında merkez bankasının devasa bilançosunu ne zaman gevşetmeye başlayacağının sinyalini de verebilir.

FED’in Temmuz Ayında Elinde Tuttuğu Yaklaşık 9 Trilyon Dolarlık Varlıktan Kurtulmaya Başlayabileceğini Söylentileri!

Goldman Sachs hafta sonu yaptığı açıklamada, FED’in piyasanın bu yıl için fiyatlandırdığı dört çeyrek yüzde puanlık artıştan daha fazlasını yürürlüğe koyabileceği risklerinin arttığını gördüğünü söyledi. Firma ayrıca, FED’in Temmuz ayında elinde tuttuğu yaklaşık 9 trilyon dolarlık varlıktan kurtulmaya başlayabileceğini söyledi.

shutterstock 1697650153 16 9 1614320925

Tahvil Getirileri Yeni Yılda Yükseldi

Tahvil getirileri, kısmen büyüme odaklı teknoloji hisselerindeki sert satışları tetikleyen Fed faiz artırımı beklentisiyle yeni yılda yükseldi. 10 yıllık hazine getirisi geçen haftayı yüzde 1,76 civarında bir düşüşle kapatırken, gösterge faiz 2022’de yüzde dörtte bir oranında arttı.

mainimage

UBS Global Wealth Management Şirketinde Amerika Kıtası Hisseleri Başkanı David Lefkowitz’in Açıklaması

UBS Global Wealth Management şirketinde Amerika Kıtası Hisseleri Başkanı David Lefkowitz, 2022’de şimdiye kadarki en büyük hikayenin, yatırımcıları piyasanın en pahalı segmentlerinden bazıları için değerlemeleri yeniden değerlendirmeye ve değerli hisse senetlerine döndürmeye iten faiz oranlarındaki hızlı hareket olduğunu söyledi.

2022’de şimdiye kadarki en büyük hikaye, yatırımcıları piyasanın en pahalı segmentlerinden bazıları için değerlemeleri yeniden değerlendirmeye ve değerli hisse senetlerine döndürmeye iten faiz oranlarındaki hızlı hareket. – UBS Global Wealth Management Şirketinde Amerika Kıtası Hisseleri Başkanı David Lefkowitz

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir