Amerika EndeksleriEkonomi BülteniEkonomik TakvimEndeksler

ABD ENDEKSLERİ 2020’DEN BU YANA EN KÖTÜ HAFTAYI YAŞADI! NASDAQ, S&P 500 ve DOW JONES DÜŞÜŞTE!

Wall Street'in ana endeksleri, Netflix Inc hisselerinin zayıf bir kazanç raporunun ardından değer kaybetmesiyle Cuma günü keskin bir düşüşle sona erdi. S&P 500 ve NASDAQ'ın Mart ayında COVID-19 salgınının başlangıcından bu yana en büyük haftalık yüzde düşüşlerini kaydettiğini gören hisse senetleri için acımasız bir haftaydı.

Google News Abone Ol

Bir portföy yöneticisi, düşüşlerin temel olarak teknoloji hisselerinin rotasyonu ve Netflix’ten gelen zayıf rakamların birleşimi olduğunu söyledi.

Wall Street’in Ana Endeksleri Keskin Düşüşler Yaşıyor

Wall Street’in ana endeksleri, Netflix Inc hisselerinin zayıf bir kazanç raporunun ardından değer kaybetmesiyle Cuma günü keskin bir düşüşle sona erdi. S&P 500 ve NASDAQ’ın Mart ayında COVID-19 salgınının başlangıcından bu yana en büyük haftalık yüzde düşüşlerini kaydettiğini gören hisse senetleri için acımasız bir haftaydı.

S&P 500, üst üste üçüncü düşüş haftasını yaşadı ve bu ayın başındaki rekor seviyesinden yüzde 8.3 düşüş gerçekleştirdi.

NASDAQ Composite için de, haftanın başlarında teknoloji ağırlıklı endeksin düzeltmede olduğu düşünülürken, geçen yıl Kasım ayındaki zirvesinden yüzde 10’dan fazla düşüş yaşayarak kayıpları derinleştirdi.

NASDAQ Kasım ayındaki zirvesinden yüzde 14.3 düştü ve Cuma gününü geçen yıl Haziran ayından bu yana en düşük seviyesinde kapattı.

jbareham 191104 0970 streaming 0001.0

Netflix, Walt Disney Co ve Roku Inc Hisseleri

Netflix hisseleri, akış devi tahminlerinin zayıf abone büyümesinin ardından S&P 500 ve NASDAQ üzerinde ağırlık kazanarak yüzde 21,8 düştü. Rakip Walt Disney Co’nun hisseleri Dow Jones Industrial Average’ı sürükleyerek yüzde 6.9 düşerken, Roku Inc de yüzde 9.1 düştü.

Gerçekten bir teknoloji rüşvetinin devamı oldu. – Kingsview Investment Management portföy yöneticisi Paul Nolte

Kingsview Investment Management portföy yöneticisi Paul Nolte, “Gerçekten bir teknoloji rüşvetinin devamı oldu” dedi. “Gerçekten teknolojiden bir rotasyonun yanı sıra Netflix’ten bugünün katalizörü olduğunu düşündüğüm çok zayıf rakamların bir kombinasyonu.”

Cuma günü Dow Jones Sanayi Ortalaması 450,02 puan veya yüzde 1,3 düşüşle 34.265,37’ye, S&P 500 84,79 puan veya yüzde 1,89 kayıpla 4,397,94’e ve NASDAQ 385,10 puan veya yüzde 2,72 düşüşle 13.768,92’ye geriledi.

0x0

Hafta boyunca S&P 500 yüzde 5,7, Dow yüzde 4,6 ve NASDAQ yüzde 7,6 düştü.

Dow, Şubat 2020’den bu yana en uzun günlük düşüş serisini gerçekleştirerek üst üste altıncı sezonunda da gerilemeye devam etti.

dow jones

S&P 500, Haziran 2020’den bu yana ilk kez önemli bir teknik seviye olan 200 günlük hareketli ortalamasının altında kapandı.

sp

Leuthold Group baş yatırım stratejisti Jim Paulsen, “Piyasalar bu hafta elde ettikleri gibi olduğunda, duyguları devralır” dedi. “Destek bulana kadar, hiç kimse temel bir şeyle ilgilenmeyecek.”

shutterstock 1749254399 1

ABD Merkez Bankası’nın Enflasyonu Kontrol Etmede Agresifleşeceğine Dair Endişeler!

ABD Merkez Bankası’nın enflasyonu kontrol etmede agresifleşeceğine dair endişeler arasında ABD Hazine getirilerindeki hızlı yükseliş, özellikle teknoloji ve büyüme hisselerini vurduğundan, hisse senetleri bu yıla sert bir başlangıç ​​yaptı.

Yatırımcılar, geçen haftaki verilerin ABD tüketici fiyatlarının geçen ay yaklaşık kırk yılın en büyük yıllık artışına sahip olduğunu göstermesinin ardından, merkez bankasının önümüzdeki aylarda para politikasını sıkılaştırma planlarına ilişkin daha fazla netlik için gelecek haftaki FED toplantısına odaklanmış durumda. Gelecek hafta yapılacak FED toplantısından sonra birçok konu netliğe kavuşacaktır.

FED toplantısı ve kazançlar arasında, piyasanın gelecek hafta için endişelenebileceği çok şey var. – Commonwealth Financial Network küresel yatırım stratejisti Anu Gaggar

Commonwealth Financial Network küresel yatırım stratejisti Anu Gaggar, “FED toplantısı ve kazançlar arasında, piyasanın gelecek hafta için endişelenebileceği çok şey var” dedi.

big tech tesla microsft apple 1110x400 1

Önümüzdeki Hafta Yoğun Bir Kazanç Haftasında Rapor Verecek Büyük Şirketler 

Apple Inc, Tesla Inc ve Microsoft Corp, önümüzdeki hafta yoğun bir kazanç haftasında rapor verecek büyük şirketler arasında yer alıyor. Azalan ihraçlar, New York Menkul Kıymetler Borsası’nda 4,26’ya 1 oranında artan sayıdan fazlaydı; NASDAQ’da, 4,34’e 1 oranı düşüşleri destekledi. S&P 500, 52 haftanın beş yeni en yüksek ve 24 yeni en düşük seviyesi yayınladı; NASDAQ Composite 13 yeni zirve ve 1.029 yeni dip kaydetti. ABD borsalarında son 20 seanstaki günlük 10,4 milyar hisse ortalamasına kıyasla yaklaşık 14,6 milyar hisse el değiştirdi.

Burada ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto’nun görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir