Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriBlockchain HaberleriKriptoKripto Haberleri

ABD, Dijital Varlıkların Etkilerini İnceliyor! Enerji&İklim ve Kripto Konusunda Halkın Fikirlerini Bekliyor!

Google News Abone Ol

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı’nın bir Yürütme Ofisi olan Bilim ve Teknoloji Politikası Ofisi (OSTP), dijital varlıklarla ilgili enerji kullanımını ve iklim değişikliklerini dengeleme kapsamını belirlemek için bir çalışma başlattı.

Dijital Varlıkların Altı Alandaki Etkileri İnceleniyor!

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden, 9 Mart’ta bazı federal kurumları dijital varlıkların altı alandaki etkilerini incelemeye yönlendiren bir yürütme emri imzaladı. Bu altı alandan bahsetmek gerekirse:

  • Tüketici ve Yatırımcı Koruması
  • Finansal İstikrar
  • Finansal Katılım
  • Sorumlu İnovasyon
  • ABD’nin Küresel Finansal Liderliği
  • Yasadışı Finansal Faaliyetlerle Mücadele

Girişimin bir parçası olarak OSTP, genel halkı ve diğer hissedarları her tür dijital varlık ve kripto paranın enerji kullanımına ve iklim etkilerine katkıda bulunan çeşitli faktörler hakkındaki görüşlerini paylaşmaya davet etti:

Başkan Biden’ın yürütme emri, OSTP’nin enerji ve iklim endişelerini olumsuz veya olumlu yönde etkileyen faktörleri belirlemek için dijital varlıklar hakkında bir rapor sunmasını gerektiriyor. Resmi duyuruya göre:

“Özellikle bu ‘Bilgi Çağrısı’ (Request For Information), her tür dijital varlığın enerji kullanımını ve iklim etkilerini şekillendiren protokoller, donanım, kaynaklar, ekonomi ve diğer faktörler hakkında yorum istiyor.”

Ayrıca OSTP, artan enerji ve iklim endişelerini ele alırken dijital varlıkların potansiyel faydaları hakkında halkın fikirlerini bekliyor. Bildiriye göre federal hükümet, dijital varlıklarla ilgili gelecekteki gelişmeleri veya endüstri yörüngelerini dikte etmek için çalışmanın bulgularını kullanacak.

İlgili: Ukrayna, Savaşın Tarih Sahnesinde Unutulmaması Adına Bir NFT Müzesi Açıyor!

ABD Hazine Bakanı, Kriptonun Önemli Rolünü Kabul Etmişti!

Eskiden kripto karşıtı yorumlarda bulunan ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, kısa süre önce kripto para birimlerinin oynadığı “önemli rolü” kabul etti:

“Kriptoyu kullanmakta fayda var ve ödeme sistemine katacağı yeniliklerin ‘sağlıklı’ olabileceğini biliyoruz.”

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir