Blockchain HaberleriBlockhainKriptoKripto Haberleri

ABD Başkanı’nın Savunma Bütçesi Blockchain’i de İçeriyor

Google News Abone Ol

ABD Başkanı Joe Biden tarafından imzalanan 770 milyar dolarlık milli savunma bütçesi, Savunma Bakanlığını dağıtılmış defterler de dahil olmak üzere gelişmekte olan birçok teknoloji için bir dijital strateji geliştirmeye yönlendiriyor.

Kısa bir süre önce Başkan Biden, 2022 Mali Yılı Ulusal Savunma Yetkilendirme Yasası’nı, Meclis ve Senato’dan geçmesinin ardından imzaladı.

Yasa, her ne kadar Blockchain ve kripto konularına çok  değinmese de, Savunma Bakanı’nın 1 Nisan 2022’ye kadar Blockchain ve dağıtılmış defter teknolojisi dahil olmak üzere gelişmekte olan teknolojilere uyum sağlamasını gerektiriyor

ABD Başkanı Joe Biden tarafından imzalanan yasa tasarı savunma için 770 milyar dolarlık bir bütçe belirliyor. Bu bütçe dahilinde ise birçok detayın yanı sıra Blockchain ve dağınık defter teknolojisi yer alıyor. Bu da yakın zamanda ABD’nin bu teknolojileri iç mekaniklerinde kullanacağı anlamına geliyor.

biden

Ayrıca, yasada tanımlanan “dijital yetenek”, işe alınanlardan beklenen beceriler kapsamında dağıtılmış defter teknolojileri bilgisini de içeriyor. Tasarı, Savunma Bakanını, bu becerilere sahip kişileri işe almak için kaynakları bir “dijital işe alma sorumlusu” sağlamaya yönlendiriyor.

Son olarak tasarının, 1 Ekim’de başlayan mali yılı kapsadığını ve ABD ordusu genelinde harcamalarda kesin bir artışa işaret ediyor.

 

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir