Amerika EndeksleriEkonomi BülteniEkonomik TakvimEndekslerHaftalık Bülten

ABD 10 Yıllık Hazine Getirisi, Yatırımcılar Ukrayna Krizini İzledikçe Düştü!

Yatırımcılar, Federal Rezerv faiz oranı artışlarının olası hızını ve kapsamını değerlendirirken ve Ukrayna çevresindeki gerilimleri izlerken, 10 yıllık tahvilin düşüşüyle Cuma günü erken saatlerde Hazine getirileri karıştı.

Google News Abone Ol

Yatırımcılar, Federal Rezerv faiz oranı artışlarının olası hızını ve kapsamını değerlendirirken ve Ukrayna çevresindeki gerilimleri izlerken, 10 yıllık tahvilin düşüşüyle ​​Cuma günü erken saatlerde Hazine getirileri karıştı.

2521747 810x458

Getiriler Ne Durumda?

10 yıllık Hazine tahvili TMUBMUSD10Y, %1,972’den %1,965’e düştü. 2 yıllık Hazine bono getirisi TMUBMUSD02Y, %1.477’den %1.485’e yükseldi. 30 yıllık Hazine tahvili TMUBMUSD30Y, %2.312’den %2.295’e düştü.

rusyaukrayna

Piyasayı Ne Yönlendiriyor?

Rusya’nın Ukrayna’yı işgal edeceğine dair korkuların artması, güvenli liman varlıklarına olan talebi artırdığı için Perşembe günü Hazine tahvilleri düştü. Hareket, ABD ve NATO yetkililerinin, Moskova’nın hafta başında bazı birliklerin geri çekildiğini, Başkan Joe Biden’ın önümüzdeki günlerde bir saldırı olasılığının yüksek olduğunu söylemesine rağmen, sahadaki kanıtların Rusya’nın Ukrayna sınırları yakınında asker seviyelerini artırdığını gösterdiğini söylemesinin ardından geldi.

Biden’ın Cuma günü Avrupalı ​​liderlerle görüşmesi beklenirken, işgali önlemeye yönelik diplomatik çabalar odak noktası olmaya devam etti. Haberlere göre, Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Ned Price Perşembe günü geç saatlerde ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ve Rusya Dışişleri Bakanı Sergei Lavrov’un “Ukrayna’da başka bir Rus işgali olmaması koşuluyla” gelecek hafta bir araya geleceğini söyledi.

Yatırımcılar bugüm birkaç FED yetkilisinden haber alacak. Federal Rezerv Yönetim Kurulu Üyesi Christopher Waller, New York FED Başkanı John Williams ve Gov. Lael Brainard gün boyunca açıklamalar yapabilir.

commerzbank

Analistler Ne Diyor?

Commerzbank analistleri Cuma günkü notlarında, “Ukrayna’da yakın bir askeri tırmanışa ilişkin korkular şu ana kadar gerçekleşmemiş olabilir, ancak durum kırılgan olmaya devam ediyor ve hala her an büyük piyasa hareketlerini tetikleme potansiyeline sahip” dedi. “Hafta sonuna doğru ilerlerken, bugünün manşetleri ne olursa olsun temkinli olmanızı öneriyoruz.”

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir