NFT Haberleri

3AC çöküşü, milyon dolarlık NFT fonuna da sıçrayabilir!

Google News Abone Ol

3AC şirketinin tasfiye kararıyla birlikte, Starry Night Capital’in prestijli NFT koleksiyonunu tasfiye edilmeye zorlanıp zorlanmayacağı konusu akılları kurcalamaya başlamış durumda.

3AC tasfiye riski

Three Arrows Capital iflas tehlikesiyle karşı karşıya, ancak şu anda NFT alanı için milyonlarca dolarlık bir fonu elinde tutmaya devam ediyor.

3AC olarak bilinen ve çöküşle karşı karşıya olan kripto para hedge fonu, ilk olarak Haziran ayının başlarında, kredilerinin birçoğunda marj çağrılarını karşılayamadığına dair söylentilerin internette dolaşmasıyla kripto para topluluğunda endişe yaratmıştı. 17 Haziran’da, Su Zhu ile birlikte şirketi kuran Kyle Davies, Wall Street Journal’a fonun varlıklarını satmayı ve borçlarını ödemek için olası bir kurtarmayı düşündüğünü söyledi. Ayrıca Terra kazasında ve ardından gelen piyasa çöküşünde 200 milyon dolardan fazla kaybettiğini de yine bu açıklamasında belirtti. Olaydan süre sonra, 3AC’nin ciddi bir mali krizle karşı karşıya olduğu ve fona kendisini büyük ölçüde yeniden yapılandırmaktan başka seçenek kalmadığı anlaşıldı.

27 Haziran’da Voyager Digital, şirkete 665 milyon dolarlık bir borç bildirimi yayınladı. Bir İngiliz Virgin Adaları mahkemesi daha sonra şirkete varlıklarını tasfiye etmesini emretti. 3AC tarafı da, Cuma günü New York Şubesi tarafından iflas başvurusunda bulundu. 3AC’yi tasfiye etmekten sorumlu şirket olan Teneo Restructuring, fonun likit olmayan servetiyle ilgili soruşturmasında her şeyi araştırmaya devam ediyor. Geçen hafta, Zhu’nun, eşiyle birlikte 35 milyon dolara satın aldığı ve Aralık 2021’de üç yaşındaki oğullarına verdiği Singapurlu bir mülkü özel olarak listeye aldığı bildirildi. Tasfiye memurları dikkatlerini şirketin varlıklarına çevirdikçe, şirketin kurucuları tarafından geçen yıl oluşturulan NFT fonu Starry Night Capital’in de bir sonraki hedefleri olmasından endişe ediliyor.

Starry Night Capital ne olacak?

Starry Night Capital, Zhu ve Davies tarafından takma adı VincentVanDough olan NFT koleksiyoncusu ile birlikte hazırlandı. 2 Ağustos’ta da NFT çılgınlığının zirvesinde halka açılmıştı. 30 Ocak 2021’de fon, popüler ve imrenilen koleksiyonlardan nadir parçalar ile önde gelen NFT sanatçılarının nadir, kültürel açıdan önemli ve türünün tek örneği eserlere yatırım yapmak için 100 milyon dolar toplamayı başardı.

Starry Night’ın resmi lansmanından önce, 3AC tarafından fonlar, Tyler Hobbs ve Dmitri Cherniak gibi beğenilen üretken sanatçıların NFT Art Block’larını ve CryptoPunks gibi diğer rağbet gören koleksiyonlardan eserleri toplamak için kullanıldı. 3AC tarafından yapılan bu alımlar, bu koleksiyonların birçoğunun dip fiyatlarını yeni zirvelere taşıdı.

b19529866842f1fcc986649fc20ca65d 440x440 1
Kaynak

Bundan kısa bir süre önce fon tarafından, NFT alanında tanınmış koleksiyoncu olan Peter Molick’ten 1.800 ETH (o zamanlar yaklaşık 5,9 milyon dolar değerinde) karşılığında Ringers #879 satın aldığında dünyanın dört bir yanındaki NFT meraklılarını şaşırtmayı başarmıştı. Satın almayı Twitter takipçilerine duyuran Zhu, “Tez: Kazı seviyoruz” başlığıyla muhteşem NFT’nin bir görüntüsünü paylaştı.

3AC’ye bağlı şirketin bu alımları dikkat çekici olsa da şimdi başka bir tehlikeyle karşı karşıya. Ana şirketin büyük bir darbeyle çökmesinin ardından Starry Night Capital’e ait olan varlıkların da satılabileceği ortaya çıktı.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir