NFT Haberleri

29 adet Moonbirds NFT’si oltalama saldırısıyla çalındı

Google News Abone Ol

Son günlerde giderek popüler bir hale gelen Moonbirds NFT’leri bilgisayar korsanlarının hedefi olmuş durumda. Son olarak da 29 adet Moonbirds NFT ürününün oltalama saldırısıyla çalındığı ortaya çıktı.

Moonbirds sadece bir ay önce piyasaya sürülmesine rağmen, kısa sürede önemli derecede popülerlik kazandı. Bu durum da bilgisayar korsanlarının Bored Ape NFT ürünlerine yaptığı saldırıların benzerini Moonbirds için uygulamasına neden oldu. Moonbirds, girişimci Kevin Rose tarafından Proof Collective’in bir ürünü olarak piyasaya sürüldü.

Twitter’da bu tarz hack haberlerini duyuran 0xLosingMoney, bu son saldırıyı, artık ilgili OpenSea sitesiyle birlikte ortadan kaybolan @DVincent_ adlı bir Twitter hesabına bağladı. Ayrıca, NFT sahiplerinin saldırıdan önce bu sahte profilden mesaj aldıkları da kaydedildi. Özel bir satış nedeniyle hesabın kendilerine mesaj attığını belirten kullanıcılar, kişinin onları sahte bir site üzerinden dolandırmaya çalıştıklarını belirttiler.

NFT sahipleri hedefte!

Hacker tarafından mesaj alan kişiler arasında arasında Bored Ape sahibi yatırımcıların da olduğu belirtildi. Bu kişi de 10 Mayıs’ta hesabın kendisine nasıl mesaj attığını anlattı ve, “Fiyat konusunda anlaşmaya vardık. Sonra bu kişi ‘p2peers.io’ adlı bir platform kullanmamız konusunda ısrar etti. Bir yıldan fazla bir süredir bu alandayım ve bunu duymadım. “Bunda, bir şeylerin yanlış olduğunu biliyordum.” dedi.

Başka bir kullanıcı da şu ifadeler yer verdi: “Aynı şey bana da oldu. Ona sadece NFT Trader kullanacağımı söyledim ve yine de başka bir sahte platformda ısrar etti.”

Hacker tarafından kullanılan ve Finlandiya’da bir alan adı şirketine kayıtlı p2peers sitesi kapatılmış gibi görünüyor. ZenGo’nun güvenlik kurucu ortağı ve CTO’su Tal Be’ery’ye göre amaç, insanları bu tür sitelere yönlendirerek kurbanların sahte bir işlemi onaylayarak ellerindeki varlıkları kaptırmasını sağlamak.

Son dönemlerde başta Twitter olmak üzere çeşitli platformlarda NFT ürünlerine olan saldırılar giderek artıyor. Cazip fiyatları bulunan ve artık yaygın bir duruma gelen NFT’ler, bu gidişle daha çok bilgisayar korsanının hedefi olacaktır. Bu noktada da kullanıcıların dikkatli olmaları gerekiyor.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir