Ethereum HaberleriKriptoKripto HaberleriNFT Haberleri

22 yaşındaki Endonezyalı çocuk, OpenSea’de NFT selfie’leri satarak 1 milyon dolar kazandı!

Google News Abone Ol

Endonezyalı bir üniversite öğrencisinin, OpenSea NFT pazarında selfie’lerinin NFT versiyonlarını satarak milyoner olduğu bildirildi.

Endonezya’nın Semarang kentinden 22 yaşındaki bilgisayar mühendisliği öğrencisi Sultan Gustaf Al Ghozali, yaklaşık 1.000 selfie görüntüsünü NFT olarak dönüştürdü ve sattı. Ghozali’ye göre, mezuniyet yolculuğuna geri bakmanın bir yolu olarak beş yıl boyunca – 18 ile 22 yaşları arasında – kendi fotoğraflarını çekti.

Ghozali selfie’leri otururken veya bilgisayarının önünde ayakta çekildi, daha sonra NFT’ye dönüştürülerek Aralık 2021’de OpenSea’ye yüklendi. Sanatçı, ciddi alıcılardan ilgi beklemeden her bir NFT selfie için fiyatı 3 dolar olarak belirledi. Ghozali, ifadesiz görüntülerinden para kazanırken şunları söyledi:

“Saçmalamak gibi her şeyi yapabilirsiniz ama lütfen fotoğraflarımı kötüye kullanmayın yoksa ailem beni çok hayal kırıklığına uğratır. Size inanıyorum çocuklar, lütfen fotoğraflarıma iyi bakın.”

En çılgın beklentilerine karşı çıkan Ghozali’nin NFT teklifi, Crypto Twitter’ın önde gelen üyeleri teklifleri satın alıp pazarlayarak destek gösterdikçe havaya uçtu.

AFP’ye göre, artan popülariteyle birlikte Ghozali’nin NFT’lerinden biri 14 Ocak’ta 0.247 Ether (ETH) karşılığında satıldı. AFP’ye göre satın alma sırasında 806 dolar değerinde. Genç girişimci, özçekimlerin yanı sıra bazı arka plan bilgileri sağlayarak NFT’nin nadirliğine katkıda bulunan bir kişiselleştirme dokunuşu da ekliyor.

Bir Lifestyle Asia raporuna göre, Ghozali’nin selfie NFT’leri zirvede yaklaşık 3.000 $ değerinde 0.9 ETH’ye satıldı. Ghozali’nin koleksiyonu daha sonra toplam 317 Ether ticaret hacmine ulaştı, bu da 1 milyon dolardan fazlaya eşdeğer. Genç sanatçı, bu gelir üzerinden ilk vergi ödemesini de OpenSea üzerinden yaptı.

Genel kripto pazarının son zamanlardaki durgun performansına rağmen, NFT pazarı ve blockchain oyun endüstrisi yüksek işlem hacimleri kaydetmeye devam ediyor.

 

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir