Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriKriptoKripto HaberleriNFT Haberleri

2022’de Binance Ukrayna için kripto ödeme kartı ‘birinci öncelik’!

Google News Abone Ol

Büyük kripto para borsası Binance, ülkede yeni bir kripto ödeme kartı çıkarmaya hazırlanarak Ukrayna’daki faaliyetlerini zorlamaya devam ediyor.

Binance Ukrayna’nın yeni genel müdürü Kirill Khomyakov Pazartesi günü Forbes Ukrayna ile yaptığı röportajda Binance’in çok çeşitli yerel kripto hizmetleri sunarak Ukrayna kripto pazarında baskın bir konuma ulaşmak istediğini söyledi.

“Binance kartı henüz Ukraynalı kullanıcılar için mevcut değil, ancak lansmanı üzerinde aktif olarak çalışıyoruz. Bu, 2022 için en önemli önceliklerimizden biri.”

Binance Ukrayna, bir kripto ödeme kartını piyasaya sürmenin yanı sıra, aynı zamanda, NFT’ler ve fan tokenleri ile ilgili yerel hizmetlerin aktif gelişimini de takip ediyor.

Ukrayna’nın kripto mevzuatı, Bitcoin (BTC) gibi kripto para birimlerinde, bu varlıklar yasal ödeme aracı olarak tanınmadığından doğrudan ödemelere izin vermese de, kriptodan türetilen işlemlerde hala bir yasak yoktur.

Khomyakov, “Binance kartının fiat bakiyesi gerektirmeyen kripto para birimlerinde bir bakiyesi var. İşlem anında işlem miktarı otomatik olarak kriptodan fiat’a dönüştürülür.” dedi. “Yerel ortaklarımız, Binance ile ortak markalı ürünlerin tüm düzenleyici kural ve gereksinimlerle %100 uyumlu olarak sağlanmasını sağlıyor” diye ekledi.

Rusya gibi bazı ülkeler kripto ödemelerini bile yasaklamıştı!

Dijital Dönüşüm Bakan Yardımcısı Oleksandr Bornyakov gibi bazı Ukraynalı hükümet yetkilileri de daha önce yerel yasaların kripto ödeme varlıklarının fiat’a dönüştürülmesi durumunda kriptodan türetilen ödemeleri yasaklamadığına dikkat çekmişti.

Rusya gibi bazı ülkeler kripto ödemelerini bile yasakladı, ancak bu, Devlet İnziva Yeri Müzesi gibi devlet destekli kurumların Binance tarafından desteklenen çevrimiçi bir NFT açık artırması sırasında kriptodan türetilen ödemeleri kabul etmesini engellemedi.

Binance daha önce yerel kripto ödeme yasağına rağmen kripto ödeme kartını Rusya’da piyasaya sürmeyi planlamıştı. 2020’de planı açıkladıktan sonra Binance henüz ürünü piyasaya sürmedi.

Binance Doğu Avrupa direktörü Gleb Kostarev, “Şu anda kartın Rusya’da piyasaya sürülmesi bir öncelik değil,” diyerek firmanın artık “kripto para birimleri etrafında düzenleyici bir alan” geliştirmeye odaklandığını da sözlerine ekledi.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir