Kripto Haberleri

2022 yılında yatırım yapılabilecek meme token projeleri!

Google News Abone Ol

2021 yılına kadar kripto para dünyası, NFT’den DeFi’ye, ve hatta DApp’lere kadar önemli bir büyüme yaşadı. Ancak, geçtiğimiz yıl sektöre Dogecoin ve Shiba Inu gibi meme token projeleri damgasını vurmuştu. 2021 ile şimdiki zaman arasındaysa birçok yeni kripto para projesi ortaya çıktı. Yatırımcılar, tüm bu kripto para birimleri arasında hangisinin daha iyi olacağını seçmekte zorlanabilir. Bizler de sizin için 2022 yılında yatırım yapılabilecek meme token projelerini bir araya getirdik. İşte detaylar…

meme token 2021’de kripto para birimleri arasında en çok konuşulan isimler, meme token projeleri oldu. Meme token kategorisi, kripto para birimleri dünyasında en önemli iki değişikliğe ve olumlu etkilere neden oldu. Ve bu meme token projelerinin patlamasıyla, bu kategoriye olan ilginin bir anda patladığı görüldü. Sektöre birçok yeni meme token projesi katılırken bunların arasından seçim yapmak zor olabilir.

Meme token nedir?

Meme token, bir meme, şaka veya internet temasına dayalı başka bir kripto para birimi türüdür. Diğer token ve kripto para sınıflarından farklı olarak meme tokenler finans sektöründeki bir sorunu çözmeye çalışmaz. Bu meme tokenlerin değeri, espri ve topluluk etkinliği gibi faktörlere dayandığından, tokenlerin değeri genelde piyasanın yönüne göre dalgalanmaktadır. Pek çok yatırımcı, tahmin edilemez oldukları ve gerçek hayatta çok fazla uygulamaları olmadığı için genellikle meme token projelerine yatırım yapmaktan korkar.

Birçok yeni meme projesinin sektöre girmesiyle nereye yatırım yapacağınıza karar vermek daha da zor bir hal almış olabilir. Bu haberimizde size yatırım yapabileceğiniz üç yeni meme token projesinden bahsedeceğiz. Bunlar Floki Inu (FLOKI), GM WAGMI (GM) ve Mehracki’dir (MKI).

shiba inu

Floki Inu (FLOKI)

Kripto para biriminin önde gelen meme tokeni Dogecoin (DOGE), 2013 yılında kuruldu ve hızla büyüyerek diğer meme projelerinin onun izinden gitmesine neden oldu. Tıpkı Dogecoin’in bir köpek teması temelinde inşa edilmesi gibi, diğer birçok kripto para birimi de onun izinden gitti ve Floki Inu da onlardan biridir. Floki Inu (FLOKI), meme token projelerinin aslında büyük kazançlı bir yatırım olduğunu gösteren meme coinlerden biridir.

Floki Inu, Ethereum blok zincirine dayanan bir ERC-20 belirtecidir. Adını Elon Musk’ın köpeğinden almıştır. FLOKI, Shiba Inu topluluğunun hayranları ve üyeleri tarafından yapılan bir taklit projedir.

FLOKI kripto pazarına üç yeni proje getirmeyi hedefliyor: NFT oyun platformu, NFT ve ürün pazarı ve içerik eğitim platformu. Buna ek olarak FLOKI, DOGE ve SHIB’yi yakında geçmeyi hedeflemektedir.

GM WAGMI (GM)

We’re All Gonna Make It’in kısaltması olan GM WAGMI (GM), Metaverse dünyasında kendini kanıtlamak isteyen bir meme token projesidir. Bu kripto para projesini geliştirmenin amacı, Solana Labs kurucu ortağı Raj Gökal’ı onurlandırmaktır.

GM simgesi, GM WAGMI ağının kısaltmasıdır. Proje, Ethereum ağında yerleşik bir ERC-20 belirtecidir. GM, birlikte çalışabilirlik aracı olarak da hizmet eder ve kripto para birimleri dünyasını daha iyi bir yer haline getirmeyi hedefler. GM’nin deflasyonist olduğu da bilinmektedir.

Mehracki (MKI)

Mehracki, projenin bir bütün olarak büyümesini sağlayan olağan kullanım durumuyla, gerçek uygulamayla veya altyapıyla ilgili normları uygulamayan meme projelerden biridir.. Mehracki’nin amacı, meme temel unsurlarını korurken proje için ilgi uyandıran bir çerçeve oluşturarak yatırımcıların meme coin algısını değiştirmektir.

Mehracki, kullanışlı MKI belirteciyle topluluk tarafından sevilen ve Solana üzerine kurulmuş bir meme coin projesidir. MKI belirteci, platformda gerçekleştirilen işlemler için bir kimlik onaylama ve kanıtlama belirtecidir. MKI ayrıca sahiplerine yönetim hakkı da vermektedir.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir