Altcoin HaberleriKriptoKripto HaberleriMetaverse HaberleriNFT Haberleri

100 Milyon Dolarlık Fon, Merkeziyetsiz Makine Ekonomisinin Büyümesini Desteklemeyi Amaçlıyor!

Google News Abone Ol

Nesnelerin İnterneti’ne (IoT) odaklanan bir blok zinciri platformu olan IoTeX, 100 milyon dolarlık bir sürdürülebilir ekosistem fonunun başlatıldığını duyurdu.

Yeni fon, önümüzdeki üç yıl içinde 10 milyondan fazla akıllı cihazı MachineFi portalına bağlamak için kullanım örnekleri geliştiren 1.000’den fazla merkezi olmayan makine ekonomisi girişimini destekleyecek.

Merkezi olmayan makine ekonomisi, ekonomik büyümenin arkasındaki itici gücün insanlardan ziyade makinelerin olduğu gelişen bir ekonomidir. Bu yeni ekonomi, blok zincir teknolojisi ve yapay zeka (AI) tarafından desteklenmektedir ve daha verimli, güvenli ve sürdürülebilir bir iş yapma yöntemi yaratma potansiyeline sahiptir.

machinefi

MachineFi, yeni makine ekonomisinin temelini oluşturan Web3 tabanlı yeni bir paradigmayı ifade eder. Makine kaynakları ve zeka, merkezi şirketler yerine bireylere değer ve mülkiyet sağlamak için paraya çevrilebilir. Basitçe söylemek gerekirse MachineFi, makinelerin veya daha doğrusu internete bağlı cihazların finansallaşması olarak tanımlanabilir.

MachineFi’nin amacı, büyük teknolojiden cihaz finansmanı ile elde edilen karı almak ve bunları gerçek kullanıcılara dağıtmaktır, ki Web3 tam olarak budur: İnternetin (ve şimdi cihazların) finansal modelini platform reklamcılığından kullanıcı sahipliğine değiştirmek.

IoTex’in yatırım ve ekosistem başkanı Jing Sun, fonun, önümüzdeki 10 ila 20 yıl içinde 10.000’den fazla MachineFi odaklı işletmeyi destekleyebilecek ve on milyarlarca cihazı IoTeX MachineFi portalına bağlayabilecek, sürekli yeşil bir araç olarak tasarlandığını açıkladı.

Sun, IoTeX Vakfı, makine finansallaştırmasını etkin bir şekilde etkinleştirdiklerinden emin olmak için tüm DApp geliştiricilerini kapsamlı bir şekilde inceleyecek ve başarılı olursa “başarılı olmak için ihtiyaç duydukları tüm desteği alacaklardır” dedi Sun.

İlgili: Ethereum Merge Testi Çoğunlukla Başarılı, Sadece Küçük Bir Problem Var!

Kasım 2021’de IoTeX, makineleri, Metaverse’i ve geleneksel işgücünü entegre etmek için “MachineFi’nin Yükselişi”ne odaklanmak için yeniden markalaştı. MachineFi, blockchain teknolojisini kullanarak akıllı cihazların, makinelerin ve finansın bir araya gelmesinin üstesinden gelmeyi amaçlıyor ve DeFi ve GameFi çağını takip ediyor.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir