Haftalık BültenKripto

1 Milyon Dolarlık NFT 1 Centten Az Fiyata Satıldı!

Bir NFT koleksiyoncusu, koleksiyonunu 444 ETH yerine 444 wei'ye satarak bir saniyeden kısa sürede 1 milyon dolar kaybetti

Google News Abone Ol

Bambaşka Bir NFT Olayı

NFT sahnesindeki dolandırıcılık ve sanat hırsızlığı hakkında oldukça fazla haber yayımladık. Ancak bugünün hikayesi, tüm bu dolandırıcılık ve hırsızlık olaylarından farklı.

Yatırımcı (dino_dealer) EtherRocks NFT’lerini 1 milyon dolardan fazla kriptoya satmak istedi, ancak yanlış para birimini kullandı. Kayayı 444 ETH – veya kabaca 1.200.000 USD – fiyat etiketi ile satışa çıkarmak yerine, bir sentten bile daha az olan 444 Wei’den satışa sundu.

Dino_dealer o zamandan beri müşteri hizmetleriyle iletişim kurmaya çalıştıklarını ancak boşuna olduğunu paylaştı. Tabii ki, burada her şey kitabına göre – amaçlanan miktar olmasa bile.

Kaya NFT’sini bir sentten daha az bir fiyata kesen bot, şimdi görünüşe göre 620.000 USD civarında olan 234 ETH’ye satıyor. 1 cente alınan bir ürüne göre gayet yüksek bir fiyat.

Dino’nun işlemi tersine çevirip çeviremeyeceğini göreceğiz. Ancak bunun sadece kendileriyle bot arasında olduğu düşünülürse, bu pek mümkün değil. Bot hesabının sahibi isteyerek iade etmedikçe, üçüncü tarafların da yapabileceği pek bir şey yoktur.

İlginizi Çekebilir: Kripto Paralar İçin Kritik Hafta: 14-20 Mart Gelişmeleri

Etherrock

EtherRocks nedir?

ETHRocks olarak da bilinen NFT koleksiyonu, yeni yeni popüler oluyor gibi gözükse de neredeyse CryptoPunks koleksiyonu kadar eski. CryptoPunks avatarları 2017 yılının Haziran ayında üretilmişken, EtherRocks koleksiyonu aynı yılın Aralık ayında üretildi.

EtherRocks, temel olarak, Ethereum üzerinde token’laştırılmış dijital kaya görselleri olarak açıklanabilir. Kayaların şekli birbiriyle aynıdır fakat renkleri değişiklik göstermektedir.

petrokc

Koleksiyonun tasarlanma sürecinde 1975 yılında popüler olan “Pet Rock” isimli oyuncaklardan ilham alındığı biliniyor. Meksika’nın Roserito bölgesinden toplanan taşlar, yürütülen başarılı pazarlama stratejisi sonucu fikrin sahibini milyoner yapmıştı.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir