Kripto Haberleri

1 Mayıs İtibariyle, Federal Reserve Yetkilileri Hisse Senedi, Tahvil ve Kripto Para Ticareti Yapamayacak!

Fed yetkililerinin belirli varlıklara sahip olmasını yasaklamayı amaçlayan ilk taslak sunulduktan birkaç ay sonra, Federal Açık Piyasa Komitesi belgeyi kripto para birimlerini içerecek şekilde güncelledi.

Google News Abone Ol

Federal Reserve Yetkililerine Yeni Kural

Geçen yıl, çok sayıda Federal Reserve çalışanının 2020’de, merkez bankasının piyasayı etkileyen COVID-19 tarafından yönlendirilen belirli politikaları uygulamasından kısa bir süre önce hisse senedi, tahvil ve gayrimenkul menkul kıymetleri ticareti yaptığını iddia eden raporlar ortaya çıktı.
Bazı politika yapıcılar ifşaların ardından istifa etti. Fed Başkanı Jerome Powell konuyla ilgili yeni kurallar uygulaması gerektiğinde ısrar etti. Bu nedenle, Federal Açık Piyasa Komitesi, Ekim ayında üst düzey banka yetkililerinin yukarıda belirtilen varlıklarla ilgilenmesini yasaklayacak kurallar önerdi.

Fed, Cuma günü yayınlanan ve resmi hale gelen son değişiklikte bunu bir adım daha ileri götürdü. Aşağıdaki kuralların çoğu 1 Mayıs’tan itibaren geçerli olacaktır.

İlginizi Çekebilir: ABD’li Senatör Cynthia Lummis: FED Bilançosunda Bitcoin’e yer vermeli

fede scaled

Yeni Kurallar Hakkında

Üst düzey yetkililerin bireysel hisse senedi satın almalarının veya iş sektörlerini takip eden fonları satın almalarının yasaklanacağı yazıyor. Ayrıca bireysel tahvillere, emtialara, yabancı para birimlerine, diğer menkul kıymetlere ve kripto para birimlerine yatırım yapamayacaklar. İlk taslakta dijital varlıklardan bahsedilmediğini belirtmekte fayda var.
Yeni düzenlemeler ayrıca, piyasa pozisyonundaki yetkililerin yasaklanmış olanları elden çıkarmak için bir yıllık süreleri olduğu anlamına geliyor.
1 Temmuz itibariyle, yeni kuralların kapsadığı üst düzey yetkililer, izin verilen herhangi bir satın alma işlemi yapmadan önce 45 gün önceden haber vermeli ve bu varlıkları en az bir yıl boyunca elinde bulundurmak zorunda kalacaklar.
Bildiride, yeni kuralların “herhangi bir çıkar çatışması görüntüsüne karşı bile koruma sağlayarak, Komite’nin çalışmalarının tarafsızlığına ve bütünlüğüne olan kamu güvenini desteklemeyi” hedeflediği belirtilmektedir.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir